Największe tajemnice Pomorza - Tom 1

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 10,90 zł 10.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 3177-93657

Opis

Spotkanie z duchem? Raczej niemożliwe. No cóż, wierzyć nie trzeba. Ale można poczytać, zwłaszcza że o dziwnych zjawiskach, jakby nie z tego świata, opowiadały osoby, które trudno podejrzewać o skłonność do konfabulacji. Niektóre nawet pokazywały zdjęcia, które miały być dowodem spotkań z duchami. Albo z kimś, kto dobrze ducha udawał. - Rozdział 1, "Spis miejsc nawiedzonych" (fragment)

Nie można jednak negować związku między pewną konferencją, która odbywała się przed 14 laty w opuszczonym dziś i zdewastowanym budynku Domu Profilaktyczno-Wypoczynkowego "Zdrowie" w Gdyni Orłowie, a uderzeniem samolotów w dwie nowojorskie wieże World Trade Center 11 września 2001 r. - Rozdział 12, "O człowieku, który zdał test 11 września" (fragment)

Książka "Największe tajemnice Pomorza" opisuje dziwne wydarzenia, tajemnicze miejsca i nierozwiązane zagadki związane z naszym regionem. Można w niej przeczytać m.in. o pomorskich tropach Bursztynowej Komnaty, miejscowościach "odwiedzonych" przez UFO, miejscach nawiedzonych, gdzie tupią duchy, zaginionych skarbach, zaskakujących kradzieżach z Muzeum Narodowego w Gdańsku, nieznanych podziemiach i bunkrach, związanych z dramatycznymi wydarzeniami. A także o legendarnych bitwach oraz zawikłanych losach ludzi, którzy - jak żyjący pod Skarszewami w XIV w. ostatni ocalały templariusz, hitlerowski zbrodniarz Albert Forster czy pracownik gdańskiej bezpieki Edward Forst - zabrali swoje tajemnice do grobu.

Dorota Abramowicz - urodzona w Gdańsku, miejscem zamieszkania i sercem związana z Gdynią. Dziennikarka - najpierw "Wieczoru Wybrzeża", a od 2001 r. "Dziennika Bałtyckiego", publicystka, reporterka, autorka książki dla dzieci "Guzik czasu" oraz "Legend Pomorza i Kaszub". Od lat zajmuje się problematyką społeczną i reportażem interwencyjnym, ale największą jej pasją jest odkrywanie tajemnic związanych z miejscami, ludźmi i historią Pomorza. Laureatka nagrody im. Piotra Różyckiego, przyznawanej przez tygodnik "Angora", za najlepszy wywiad roku 2014 zamieszczony w prasie regionalnej

 

Przeczytaj o Hennigu von Wartenbergu, ostatnim templariuszu w wywiadzie z Dorotą Abramowicz

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl